Show More

 

© 2015. Proudly created with Wix.com

Search
  • Jana Knapová

Zpět do závodění - MČR sprint a sprintové štafety


Po nucené pauze a 'kamarádění se' s antibiotiky apod. jsem se konečně postavila znovu na start závodu. Rovnou na MČR ve sprintu, které se konalo 7. května v Uherském Brodě.

V rámci toho, co mi dovolilo zdraví, jsem se snažila připravovat a pokračovat s tréninkem (psychickým a technickým), jak nejlépe to šlo. Proto jsem se, i přes týdenní výpadek a předchozí komplikace s fyzickém tréninkem, cítila dobře a jela do Uherského Brodu bojovat o medile.

MČR sprint 7.5.

Moje medailové abice se však v sobotu rozplynuly už na 4. kontrole, kdy jsem orazila vedlejší. Což znamená DISK, šlus a postavení mimo výsledky.

Cestou na pátou kontorlu jsem začala pochybovat, zda jsem neorazila šptanou kontrolu, bylo to 50:50. Následujících několik vteřin jsem se zabývala tím, co dělat, a musím přizat, že to byl dost bezmocný pocit. Scénáře byly následující:

A/ Orazia jsem špatnou

- nevrátím se - DISK - konec

- vrátím se - bude mě to stát kolem 30'' - což je na sprint hodně a počítám s tím, že taková ztráta nebude znamenat umístění v top6

B/ Orazila jsem dobrou

- nevrátím se - vše bude OK - mám šanci na medaili

- vrátím se - bude mě to stát 30'' - opět ztráta, co mě, podle mých předpokladů, bude stát medaili, a tentkrát bude ta ztráta zcela zbytečná

Běžet sprint fyzicky za hranicí ANP, do toho mapovat dál a přitom uvažovat výše zmíněné nebylo jednoduché. Nakonec jsem se rozhodla pokračovat v závodě a nevracet se na kontrolu.

V cíli mě bohužel čekalo zjištění, že jsem orazila opravdu špatnou 4. kontrolu. A výsledek letočního MČR ve sprintu si za rámeček nedám.

Co bylo ale supr, bylo zjištění, že fyzicky mám na nejlepší. A že mě tréninkový výpadek výrazněji negativně neovlivnil. To je moc cenné zjištění před blížícím se ME ;)

GPS tracking

MČR sprintové štafety 8.5.

Druhý den se běžel závod sprintových mixových šafet. Tentokrát jsem kontrolovala kódy kontrol pokaždé minimálně dvakrát. Navíc všichni podali skvělé výkony! A tak jsme si se štafetou OK Lokomotiva Pardubice ve složení Marta Fenclová, David Procházka, já a Matěj Kamenický doběhli pro BRONZ! :)

GPS tracking

záznam ČT ze závodů

#mčr #mcr #srint #sprintovéštafety #uherskýbrod

15 views