Show More

 

© 2015. Proudly created with Wix.com

Search
  • Jana Knapová

Letošní klasika je STŘÍBRNÁ!


Obhajoba zlata nevyšla o pouhých 11 vteřin na téměř 80 minutové trati, to je sport. :)

Ale druhé místo na MČR je pořád skvělé! A zároveň dobré potvrzení formy před nadcházejícími závody Světového poháru.

Letos se Mistrovství republiky na klasice běželo v horském terénu Jizerek - bučiny, kopce, skalky, kameny, podmáčený terén. Náročný, ale moc pěkný závod!

Na orienťácké mapě to vypadalo takto (trať dámské elity):

GPS závodu žen

web závodu

VIDEO: záznam ČT

Otázky Lenky Klimplové:

Jako obhájkyně titulu jsi patřila k největším favoritkám. Cítila ses před závodem pod tlakem? Věřila jsi, že bys mohla titul obhájit?

Tlak obhajoby jsem cítila, ale snažila jsem se na to moc nemyslet. Věřila jsem, že jsem teď celkově v dobré formě, že mám na medaili i na to znovu vyhrát.

Ale v týdnu před Mistrovstvím jsem trochu bojovala s lehkou virózou a únavou, takže to nahlodalo moje sebevědomí. Navíc na některých holkách jsem vyloženě viděla, jak moc touží si ten titul odnést domů.

Takže před startem nebylo vůbec jednoduché se s tím srovnat.

Jak bys zhodnotila svůj výkon ve finálovém závodě?

Začátek byl, co se výkonu týče, spíš průměrný. Navíc jsem měla chvílemi pocit, že mi to moc neběží.

Postupem času se to ale zlepšovalo. Kontroly, na kterých jiné soupeřky chybovaly, jsem si pohlídala a našla je bez problémů, to mi dodávalo i víc sebevědomí.

Za titulem jsi zaostala o 11 sekund, které jsi ztratila postupem na předposlední kontrolu. Nemrzí to trochu?

Zamrzí to, to je jasné. Na předposlední kontrolu jsem hloupě zvolila postup skrze zarostlý hustník. Věřila jsem, že to půjde proběhnout a bude to rychlejší. Což tak zprvu opravdu bylo, nicméně, pak mě zastavila hradba ostružin vysokých až nad hlavu a než jsem se vymotala ven, ztratila jsem cenné vteřiny.

Kdyby to byla jediná má chyba v závodě, tak mě to mrzí hodně, ale vzhledem k tomu, že jsem čas ztratila i na jiných místech trati, musím uznat, že Venda Horčičková (vítězka) byla tentokrát prostě lepší.

Na konci týdne tě čeká finále Světového poháru. V jaké formě a s jakými ambicemi tam odjíždíš?

Forma je evidentně dobrá. I když jsem si ten týden před Mistrovstvím musela kvůli zdraví odpustit tvrdší trénink, druhým místem a medailí jsem si potvrdila, že to je dobré.

Cílím právě na tyto svěťáky, takže výsledek teď na klasice je ideálním potvrzením, že je vše v pořádku.

Ale budou to těžké závody! Běží se ve švýcarských horách nad Grindelwaldem, přímo naproti hoře Eiger, jehož severní stěna je mezi horolezci pojem.

Drsný horský terén a kompletní světová špička závodníků budou velkou výzvou. Doufám, že se mi podaří v konkurenci obstát a přivézt pěkné výsledky.

#mčr #mistrovstvírepubliky #orienteering #orientačníběh #raspenava #jizerskéhory

289 views